75 grachten het aangenaamst uitzicht naar het grazend vee, op de Leidsche Vaart en den Heerenweg, want niets belemmert den blik daarop. Al die heerlijkheid bleef, naar het schijnt, den heer Mui J LM AN op den duur niet boeien, want den 24en April 1803 verkocht hij voor ƒ135.000.zijn weel- derigen lusthof aan den heer Conrad Adrian de Hasselgreen. De nieuwe eigenaar kreeg in zijn bezit: Ie. Oosterduin", 2e. de gewezen hofstede ,,Zeerust", 3e. gedeelte van de gewezen hofstede ,,Voorduyn", 4e. de hofstede „Spiegelenburg" met al hare hui zingen, timmeringen, enz. 5e. Landerijen en bosschen. Mitsgaders de meubilaire goederen en pronksieraden, alle broei- en trekkassen, lessenaars, glazen en papieren ramen, dak- en rietmatten, boomen, planten en ge wassen, gereedschappen, tuinsieraden, banken en orna menten, werkpaarden, chais en boerenwagens In het begin der 19e eeuw was de tijd er niet naar om op grooten voet lustplaatsen en buitenverblijven aan te houden, gelijk men dat vijftig en honderd jaar vroeger placht te doen. Zoo ging het tenminste met „Oosterduin". De glans van vroeger verbleekte en men lette, en moest ook gaan acht geven, wegens de drukkende tijden die naderden, of het geldelijk voordeel, dat de veel verslindende maar niets opbrengende terreinen zouden kunnen opleveren wanneer ze bezaaid of beplant werden. Oosterduin" kwam in bezit van Over uitvoerbare ontginning der vlakten en duinen, ook achter Oosterduin (in 1803) zie Mr. J. van Lennep. Het leven van (zijn vader) Mr. D. J. van Lennep. Dl. I, blz. 224. 6

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 101