FEBRUARI Harlingen en secretaris van het koorfonds van het Doopsgezind Zangkoor te dezer stede. 15. De heer H. A. van Abs, referendaris ten stadhnize, viert zijn 40-jarig jubilé als gemeente-ambtenaar. 16. De heer A. J. Veraart te Rijswijk neemt aan het Noorderspaarne, met medewerking van de Haarlemschc Brandweer, proeven om de mist te verdrijven. f De heer E. G. Martens, oud-penningmeester van den Nederlandschen Stucadoorsbond en van het gebouw „Zang en Vriendschap". 17. Mr. B. van Houten te Bloemendaal, chef der Juri dische afdeeling van de Nederlandsche Handelsbank en bestuurslid van den Nederlandschen Forensenbond. 20. Burgemeester en Wethouders doen den gemeenteraad een nota toekomen, waarin verschillende bezuinigingen worden voorgesteld tot een bedrag van 282.000. (Zie 28 Februari). f De heer J. J. Enschedé te Heemstede, vroeger werk zaam in cultuur-ondernemingen in Zuid-Afrika. 21. Ds. P. W. Foeken, predikant der Ned. Hervormde gemeente en bij de strafgestichten alhier, viert zijn 25-jarig ambtsjubilé als predikant. 27. f De heer Joh. Steenman, bekend musicus en viool- leeraar. 28. De gemeenteraad benoemt tot directeur der 1ste H.B.S. (B.) Dr. W. van den Berg, conrector van het Gym nasium. Voorts besluit de gemeenteraad tot het nemen van de volgende bezuinigingsmaatregelen: reorganisatie der kantoren van den gemeente-ontvanger en van den Incassodienst; opzegging van den huur aan het Park herstellingsoord; verpachting van de gemeentelijke bad en zweminrichtingen; reorganisatie van het L. O. (geen boventallige onderwijzers meer op 1 September 1934); bezuiniging bij de Stads-Bibliotheek en Leeszaal en combinatie met het Gemeente-archief; en vermindering der uitgaven voor de Dag-openluchtschool. (Zie 28 Maart.) Verworpen werden de voorstellen van B. en W inzake de afschaffing van het spraakonderwijs; en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 109