85 MAART lé. De Burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egmond EN Rinnegom, wordt op de Dreef door een auto aan gereden, waardoor hp geruimen tijd zijn ambtsbezig heden niet kan vervullen. In de Waalsche Kerk wordt een dienst gehouden ter nagedachtenis van wijlen Koning Albert van België. 20. De gemeenteraad houdt een buitengewone vergadering ter herdenking van wijlen de Koningin-Moeder Emma die dezen morgen is overleden. (Zie 26 Maart.) 24. De leeraren der 1ste H.B.S. (B.) brengen in de hal der school een gedenkplaat aan ter herinnering aan het werk van den afgetreden directeur, ir. W. C. G. H- van Mourik Broekman. Deze neemt 28 Maart afscheid van zijn leeraren. Het gemeentebestuur verleent de gouden medaille en benoemt hem tot adviseur van het M. O. (Zie 12 Mei.) In een pakhuis in de Nobelstraat pogen drie personen een roof-overval op den heer Velleman, welke poging mis lukt. De daders weten te ontkomen en blijven onbekend. 26. In den avond van dezen dag wordt in alle kerken een rouwdienst gehouden ter nagedachtenis van de Konin gin-Moeder, wier stoffelijk overschot den volgenden dag wordt bijgezet in den Koninklijken grafkelder te Delft. 28. De gemeenteraad besluit het gemeentelijk Goncert- gebouw te verpachten aan den heer Ph. A. Deinum, cn voorts wordt besloten de zweminrichtingen niet te verpachten zooals op 28 Februari t.v. bepaald was. In het schoolgebouw aan de Wilhelminastraat wordt een lokaal in gebruik genomen voor verkeers-onderwijs. 30. tjhr. L. G. Boreel te Vogelenzang, eere-lid en oud voorzitter van de Nederlandsche Harddraverij- en R enver eeniging. De heer A. F. Krack neemt afscheid als ambtenaar aan den gemeentelijken Incasso-dienst. Een onbekend gebleven persoon ontvreemdt^ uit de toonbanklade in de slijterij „De Adelaar", Generaal Cronjéstraat 152, een bedrag van 530.ongeveer, na eerst de vrouw des huizes in de huiskamer neer geslagen te hebben.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 111