87 1. Het Doopsgezinde Weeshuis, thans gevestigd aan den Kleinen Houtweg, bestaat 300 jaar. De oudste regent, de heer M. Lugt, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 2. f De heer Aug. J. M. Sevenhuijsen, architect en voorzitter van de Vereeniging „Kunst aan het Volk' 3. Tot lid van den gemeenteraad wordt benoemd de heer j. H, J. Hulsman. (Vacature Mr. M. Slingenberg). 4. f De heer G. L. P. van Halst, procuratiehouder van het Bijkantoor IJmuiden der Rotterdamsche Bank ver eeniging. (Hij werd aangereden door een auto op den Zijlweg, waarbij hij doodelijk werd gewond). f De heer W. G. van der Wal, gepensioneerd kapi tein-paardenarts, stichter van de Vereeniging „Voor uit" te Hoofddorp. Door 600 Belgische meisjes wordt een bezoek gebracht aan eenige historische gebouwen te dezer stede. Op 10 Mei d.a.v. bezoeken 500 Belgische jongens onze stad. Vergadering van de Hollandsche .Maatschappij van Wetenschappen, waarbij Prins Hendrik aanwezig is. 10. Ds. A. Lehmann doet zijn intrede bij de Broederge meente alhier. t Dr. J. de Wilde, tandarts alhier. 12. Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman neemt afscheid van zijn leerlingen. (Zie 30 Mei.) 15. De N.V. Vroom en Dreesmann opent haar nieuwe gebouw aan de Groote Houtstraat, Verwulft en Gier straat. 18. De schoenwinkel hoek Barre voetstraat en Gasthuis straat brandt geheel uit. 19. f De beer N. H. Eldering te Heemstede, directeur der N.V. Modelboerderij „Bronstee". De N. Z. H. T. opent een autobusdienst van de Turf markt naar het Station, Overveen, Bloemendaal en Zandvoort. 20. f De heer P. H. Kaars Sypesteyn te Heemstede, fabrikant te Wormerveer. f De heer J. C. Bunge te Aerdenhout, voorzitter van de Wagner-vereeniging en eere-voorzitter van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendshap

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 113