89 JUNI rijder tegen een auto, waardoor hij en zijn duopassagier, een militair uit Haarlem, worden gedood. 12, De Directie der Nederlandsche Basalt-Maatschappij houdt voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken een voordracht over het stichten van een tunnel te Velsen onder het Noordzeekanaal. 14. De zweminrichting aan de Delft wordt des avonds verlicht. 16. De heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom viert zijn 15-jarig burgemeesterschap van Haarlem. Ten stadhuize gehuldigd, wordt hem een zanghulde gebracht/terwijl een aantal vereenigingen een vaandel- groet brengen. Een monumentale bank zal te zijner eer worden opgericht. 23. De heer W. Koppen bedankt als gemeenteraadslid. Zijn opvolger, de heer J. de Kadt, neemt de benoeming niet aan. Daarna wordt de heer N. Posthumus benoemd. 24. De Groote Houtstraat-vereeniging viert haar 25-jarig bestaan. 27. De gemeenteraad aanvaardt de schenking van het Departement Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen van 24 banken om deze in Den Hout te plaatsen. Voorts besluit de gemeenteraad om de Middelbare School voor Meisjes te verplaatsen naar de Tempeliersstraat. (Deze verplaatsing heeft 10 Januari 1935 plaats). 28. De Kroon vernietigt het raadsbesluit van 29 Juni 1933 inzake progessieve salariskorting voor het gemeente- personeel. 29. De Nationale Woningraad houdt te dezer stede een congres. 30. f Prof. Dr. H. R. Ribbius, hoogleeraar aan de Handels Hoogeschool te Rotterdam, vroeger wonende alhier en oud-lid van den gemeenteraad te dezer stede. JULI 3. De gemeenteraad herdenkt in zijn zitting Z. K. H. Prins Hendrik, die dezen middag is overleden. Besloten

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 115