JULI wordt tot conversie van leeningen tot een totaal bedrag van ƒ6.000.000. 6. Op den Rijksstraatweg wordt een 14-jarige wielrijdster, bij bet oversteken van den weg, aangereden en gedood. 9. f Jbr. Mr. D. E. van Lennep te Heemstede, oud- burgemeester dier gemeente en oud-lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland. 11. Aan den heer J. van Konijnenburg, arts, wordt door den gemeenteraad eervol ontslag verleend als directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst. (Zie 14 September). 17. De eerste paal wordt geslagen voor de gebouwen der tentoonstelling „Flora", welke in 1935 te Heemstede in Groenendaal zal worden gehouden. 19. Op den Schalkwijkerweg rijdt een motorrijder tegen een boom en overlijdt als gevolg daarvan na enkele uren. 23. f Jhr. E. H. E. Teding van Berkhout te Bloemendaal, oud-burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarn- woude en oud-voorzitter der Afdeeling Haarlem van het Ned. Roode Kruis. 24. De gemeenteraad gaat een conversie-leening aan van 6.283.000.— tegen 4%. 27. Het woonhuis van wijlen den heer ]ac. van L ooij aan den Kleinen Houtweg, door mevr. van Looijvan Gelder ingericht tot een museum van zijn werken, wordt geopend. 30. f Pastoor L. J. Boogmans, archivaris van het Bisdom Haarlem en conservator van het Bisschoppelijk Museum 31. De heer C. J. Bos, hoofd-inspecteur van politie, chef der administratie en waarnemend commissaris van politie, verlaat den gemeentedienst met pensioen. De heer A. F. Suurendonk wordt bevorderd tot inspecteur van politie en tot chef der genoemde administratie. AUGUSTUS 1. Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N. Z. H. T. viert zijn 25-jarig ambtsjubilé bij die Maatschappij. 2. De diacones zuster Geertruida Wesseldijk viert den dag, waarop zij gedurende 40 jaar onafgebroken werk-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 116