91 AUGUSTUS zaam was aan het Diaconessenhuis alhier. (Zie 31 December). 9. t Dr. C. B. A. Proper, leeraar aan de H. B. S. (A.) en voorzitter van de English Association. 17. f De heer J. W. Verkruisen, voorganger der Hersteld Apostolische Zendingsgemeente alhier. 20. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk gunt den bouw van een nieuw kerkgebouw in Haarlem-Noord aan den heer G. W. Draaisma te Piaam (Fr.). 21. Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in deze provincie, herdenkt zijn 70sten verjaardag. 23. f De heer F. Bok, arts. 24. Een 70-jarige wielrijder wordt op den Schoterweg nabij het Frans Halsplein door een auto overreden en overlijdt als gevolg daarvan kort daarop. 28. f De heer P. Smidt van Gelder te Aerdenhout, oud directeur van de Vereenigde Papierfabrieken Van Gelder en Zonen te Velsen. 29. Te dezer stede vergaderen de Vereeniging van leeraren bij het Middelbaar Onderwijs èn de R. Katholieke Bakkers-patroonsbond. Het gemeentebestuur ontvangt de congressisten van beide vereenigingen ten stadhuize. Een 21-jarige arbeider, werkzaam in een schuur aan de Kloosterstraat, komt in aanraking met een looplamp en wordt door den electrischen stroom gedood. 30. Op den toren van de Groote Kerk is een nieuw kruis aangebracht. 31. De heer G. van Woerkom, inspecteur van politie, verlaat den gemeentedienst met pensioen. SEPTEMBER 6. De 21-jarige O., vroeger kappersbediende bij den heer Wever in de Anegang, brengt des avonds, terwijl de ouders afwezig zijn, de 18-jarige dochter Enny Wever door worging om het leven. Om de sporen van zijn misdrijf te verbergen sticht hij brand in een kast der kamer, waar het misdrijf voorvalt, en ontvreemdt bovendien een bedrag aan geld. De dader meldt zich 7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 117