94 OCTOBER 25. Op de Turfmarkt wordt een oude man uit Zandvoort door een auto aangereden en overlijdt als gevolg daarvan. 26. In het St. Elisabethsgasthuis wordt een gedenkplaat onthuld ter herinnering aan Professor Dr. B. J. Kouwer, vroeger geneesheer aan deze inrichting. 27. De 1ste H. B. S. (A.) met Handelsschool bestaat 25 jaar. In verband hiermede wordt in de hal van het gebouw een gedenkplaat aangebracht, terwijl een feestelijke herdenking plaats vindt. 29. Twaalf leden van het personeel, waaronder de direc teur, van de N. Z. H. T., worden in de gemeentelijke Concertzaal gehuldigd in verband met hun jubileum in den loop van dit jaar. NOVEMBER 1. De Archivaris der gemeente, de heer H. E. Knappert, aan wien tegen dezen datum eervol ontslag is verleend (zie 22 Mei), blijft op verzoek van B. en W. voor- loopig zijn functie waarnemen. Het Adriana Koenen-rusthuis van de Diaconie der Ned. Hervormde gemeente wordt geopend. 5. f De heer W. Kloeke, oud-hoofd eener Openbare school. De Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur spreekt zich in een algemeene vergadering uit vóór de voortzetting der saneeringsmaatregelen van de regeering. 7. Het 150-jarig bestaan van de Vereenigde Doopsgezinde gemeente wordt herdacht. 8. De heer J. H. Niemöller bedankt als lid van den gemeenteraad en wordt opgevolgd door den heer E. van der Wall. 10. De heer J. Hop wordt gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van de Gymnastiekvereniging Concordia". 11. Ter gelegenheid van den wapenstilstandsdag houdt de „Jongeren Vredes Actie" in de gemeentelijke Concert zaal een landelijke getuigenis-samenkomst. 14. De Haarlemsche Sigarenwinkeliers-vereeniging viert haar 25-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 120