95 NOVEMBER De gemeenteraad besluit in beginsel gunstig op een verzoek om een flatgebouw in het Frederikspark te stichten. 15. Onze oud-stadgenoot, de heer Henri Pielage, viert zijn 40-jarig dirigentschap. 17. In een perceel aan de Bakenessergracht overlijdt een 80-jarige weduwe tengevolge van kolendamp-vergifti- ging. 18. Mgr. H. T. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem van het kerkgenootschap der Oud-Bisschoppelijke Cle- rezy, herdenkt den dag, dat hij vóór 40 jaar de priester wijding ontving. Op 26 November d.a.v. houdt hij een receptie in Hotel ,,Lion d Or 22. t De heer M. C. van Zanten te Overveen, oud- secretaris der Haarlemsche Orkestvereeniging. 27. De Bond van Barmhartigheid heeft een groote ver zameling van goederen ingezameld voor uitdeeling aan behoeftigen en deze bijeen gebracht in de vroegere St. Janskerk. De burgemeester spreekt daarbij een waardeerend woord. Een 16-jarige jongen rijdt met groote snelheid op een race-fiets door de Spaarnwouderstraat tegen een dame aan, waardoor hij komt te vallen en aan de gevolgen daarvan overlijdt. 30. De heer J. D. Rutgers van der Loeff, directeur der Stads-Bibliotheek en Leeszaal verlaat den gemeente dienst. DECEMBER 1. De Meisjes H. B. S.-vereeniging ,,Avadia" viert haar 25-jarig bestaan. f De heer P. Ellenberg, commissaris van politie te Schiedam, vroeger adjunct-inspecteur van politie te dezer stede, wordt door een agent van politie te Schie dam in zijn bureau doodgeschoten. 3. In de Lange Molenstraat wordt een eierveiling geopend. 5. f Ds. J. A. van Leeuwen te Heemstede, oud-predikant der Ned. Hervormde gemeente te Bloemendaal en secretaris der Christelijke Vereeniging tot verpleging

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 121