Warnier, die op 7 Maart overleed in den ouderdom van 82 jaar. Bijna vijftig jaar geleden begon de heer Warnier zijn werkzaamheden als schrijver aan het parket. Enkele jaren later volgde zijn benoeming tot deurwaarder welke functie hij tot medio Februari 1933 bekleedde. De hulde, die hem bij dit afscheid werd gebracht, getuigde van een groote hartelijkheid en toegenegenheid. Een welverdiende rust is hem slechts korten tijd beschoren geweest. Op 2 Mei overleed de architect A. M. J. Sevenhuysen, die veel nuttigen arbeid als lid van schoonheidscommissies verrichtte, als voorzitter een groote steun was voor de Vereeni- ging „Kunst aan het Volk" en door zijn kunde vele fraaie woningcomplexen hier ter stede tot stand bracht. Tot slot drukken wij hieronder af, hetgeen Dr. J. F. M. Sterck voor dit verslag schreef ter nagedachtenis van den conservator van het Bisschoppelijk Museum, L. J. Boogmans: Dank zij de hulp van eenige leden en door een meer uitgebreide propaganda van het dagelijksch bestuur is Op 30 Juli verloor Haarlem in den Eere-kanunnik L. J. Boogmans een verdienstelijk stadgenoot. Reeds van 1918 af had hij als pastoor van het Amsterdammer kwartier de zware zorgen van deze parochie gedragen en de scholen en het patronaatsgebouw aldaar zijn van zijn ijver de blijvende getuigen. Zijn fijne kunstzin deed hem daarbij het kerkgebouw op bijzondere wijze inwendig verfraaien. Terecht benoemt de plaatselijke schoonheidscommissie hem tot haar president. Had hij als deken van het Nederlandsche St. Bernulfus- gilde reeds jarenlang geijverd voor kunstzinnige opvattingen op kerkelijk gebied, sinds 1931 werd hij benoemd tot conservator van het Bisschoppelijk Museum alhier en tot inrichter der nieuwe museumzalen. Hier heeft hij de leden onzer Vereeniging meermalen rondgeleid, waarbij hij vooral een groot kenner bleek van stoffen en patronen der oude kerkelijke gewaden. Tegelijk werd hij benoemd tot bisschoppelijk archivaris. Dit wilde zeggen tot regelaar van het in dezelfde gebouwen ondergebracht oude en nieuwe archief van het bisdom. Als zoodanig verwierf hij in de korte jaren, dat hij zich aan deze voor hem nieuwe taak wijdde, de sympathie en de achting van zijn ambtgenooten en opende door zijn archiefwerk nieuwe gegevens voor de verzamelde ge schiedenis van Haarlem en omgeving. Het heengaan van een zoo veelzijdig begaafd man beteekent en voor zijn werkkring en voor onze stad een waar verlies.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 12