3 de achteruitgang van het ledenaantal gestuit en boeken wij voor het eerst sinds vele jaren een winst van 15, zoodat het getal thans 412 bedraagt. Het bestuur onderging geen wijzigingen. Op de Algemeene Vergadering van 11 Juni werden de perio diek aftredende leden J. L. Tadema, L. C. Dumont en P. A. Dijkema bij acclamatie herkozen; ook de verdeeling der functies bleef onveranderd. Een achttal convocatiebiljetten vermelden de bijeen komsten en andere gebeurtenissen, waartoe het bestuur de leden kon uitnoodigen. Op 1 Februari luisterden ruim 100 leden in een zaal van Restaurant Brinkmann naar de vlotte voordracht van Mr. P. Tideman over ,,Een en ander uit de geschiedenis van Bloemendaal' Na de opening door den Voorzitter bezong de spreker in het Bloemendaalsche Volkslied het vele schoons van het landschap en van het dorp en lichtte het gesprokene bij met vele lantaarnplaatjes, welke het verleden en het heden uitbeeldden. Van 10 tot en met 17 Maart werden in De Hoofdwacht een aantal foto's, voorstellende het Haarlemsch stadsbeeld voor ongeveer 30 jaar, uit de verzameling der Vereeniging tentoongesteld, terwijl de gemeente-archivaris zoo vriendelijk was voor aanvulling zorg te dragen. Evenals bij de hierboven vermelde lezing bleek maar al te duidelijk hoeveel fraais er in de laatste tientallen jaren is verloren gegaan. De tentoonstelling mocht zich in veler belangstelling verheugen. Ruim vier maanden later, 29 Juni heette Pasteur F. Ch. F. Krafet ons welkom in de Waalsche kerk. Hij getuigde van de liefde voor zijn kerkgebouw, gaf een uitvoerig geschied kundig overzicht en leidde het gezelschap rond door de consistoriekamer, de kerk en de aangrenzende

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 13