voorzitter der Ver. Voor Vreemdelingenverkeer en tevens archivaris te dier stede, die aan de hand van oude en nieuwe kaarten over de vestiging en den groei van Hoorn een zeer belangwekkend betoog hield. Vervolgens ging het naar het Pietershof, alwaar de voorzitter van het college van regenten, de heer H. J. Sindram en de regentes Mevrouw Eilander het gezelschap op de stoep opwachttentot slot kwam het Museum aan de beurt. Rijk aan opgedane kennis, moe van leden keerden de deelnemers naar Haarlem terug met een prettige herinnering aan het mooie stadje en aan de buitengewoon vriendelijke ontvangst. Den heeren Kerkmeyer en Butter zij hier nog eens afzonderlijk dank betuigd voor het vlotte verloop van de tocht en voor de vele moeite, welke wij hun hebben bezorgd. Op 27 October volgde de zoo langzamerhand traditioneel geworden wandeling op het landgoed Elswout met tot besluit een kopje thee in het Hotel ,,Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. Het vereeni- gingsjaar werd besloten met een lezing door den Voorzitter over het onderwerp „Haarlemsche jeugd herinneringen". Een zeer groote menigte vulde op 30 November bijna geheel de Koningzaal van Restau rant Brinkmann aan de Groote Markt. Na een woord van welkom door den heer Rutgers van der Loeff begon de heer Tadema ,,zijn praatje", waarop hij de aanwezigen vergastte en waarvan hijzelf niet minder genoot. De ouderen doorleefden hun jeugd en voor de jongeren was het belangwekkend te hooren hoe het vorige geslacht zich vroeger vermaakte. Aan de hand van vele lantaarnplaatjes lichtte de spreker een en ander toe. De heer W. J. H. Mulier uit den Haag, zelf geboren Haarlemmer, gaf aan het slot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 15