nog eenige van zijn herinneringen ten beste, waarna de heer Rutgers van der Loeff de samenkomst sloot. Het bestuur vergaderde eenige malen. Talrijke aan gelegenheden van internen aard betreffende het wel en wee der Vereeniging vroegen onze aandacht en leidden tot overleg en bespreking. Het Jaarboek 1933 kon wederom verschijnen, waarbij op veler mede werking een beroep moest worden gedaan, welke zonder uitzondering werd verleend. Naar wij verwach ten vond de vrucht van dezen arbeid bij de leden een even gunstig onthaal als die van vorige jaren en smaakt ze nog steeds naar meer. Begin Juli konden wij den leden voor een bedrag van 50 cent een studie aanbieden van de hand van het oud-bestuurslid Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, getiteld: ,,Uit de geschiedenis der Haarlemsche St. Bavo-kerk". Het mocht ons gelukken het huisje Warmoesstraat 5 onge rept te behouden en de belangstelling van de Ver- eeniging Hendrik de Keyser te wekken voor Hout markt 17, dat kort te voren werd hersteld. Genoemde Vereeniging besloot dit fraaie huisje te koopen, zoodat wij omtrent het voortbestaan daarvan ons geen zorgen meer behoeven te maken. Ook de verbouwing van Kruisstraat 26 uitgevoerd door den architect C. C. van Beaumont in opdracht van den heer L. E. Q. Nolf had onze aandacht. De bijeenkomsten en uit stapjes werden voorbereid en ook reeds voor het jaar 1935 de noodige voorbereidingen getroffen, waarvan U de resultaten reeds gedeeltelijk hebt kunnen be merken. Toch bleven ons teleurstellingen niet bespaard: de huizen Lange Veerstraat 9—11 en Gierstraat 64

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 16