werden afgebroken. Behoud van het oude bleek hier niet meer mogelijk. Op 14 Juni kwamen wij met de leden bijeen ter Algemeene Vergadering. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd en in extenso in het Jaarboek afgedrukt. Zooals vroeger werd vermeld, werden de 3 periodiek aftredende bestuursleden bij acclamatie herkozen. Het programma voor de komende maanden werd door den Voorzitter voorgelezen, terwijl de aanwezigen hun voorstellen ter tafel brachten. Tot slot hield de heer W. Kloeke een gemoedelijke voordracht over een Zwolsche ge schiedenis, waarna deze bijeenkomst, die zich door haar prettig karakter kenmerkte en waarin zich het aangename contact tusschen het bestuur en de leden nogmaals openbaarde, door den Voorzitter werd gesloten. Geschenken mochten wij ook dit jaar weer in grooten getale ontvangen. Van de erfgenamen van wijlen Mevrouw de Breuk-Ratelband ontvingen wij het portret van haren echtgenoot Joh. de Breuk, onzen oud-voorzitter, geschilderd door W. Maris Jacobzoon. Met dat van den heer Gonnet een waardevol bezit en een sieraad voor de vergaderzaal. Verder noemen wij - een geheele opsomming laat de beperkte ruimte niet toe een viertal foto's van den heer Dr. J. F. M. Sterck, voorstellende de Nieuwe Kerk, de Bakenesser- kerk, de Groote Markt met het Stadhuis en de Hoofd wacht omstreeks 1916van den heer M. F. Heemskerk een map met foto's van de stadspoorteneen tweetal foto's van de Groote Houtstraat afgestaan door het bestuur van de Groote Houtstraatvereeniging; be nevens van verschillende schrijvers en schrijfsters overdrukken van artikelen, welke op Haarlemmers

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 17