of de Haarlemsche geschiedenis betrekking hebben. Aan hen allen onze dank! Met de zustervereenigingen verkeerden wij op goeden voet. Voor het eerst ruilden wij de jaarverslagen met het Oudheidkundig genootschap Midden-Kennemer- land en de Commissie tot bevordering van de Heem schutgedachte onder de jeugd. Op de Internationale Heemschuttentoonstelling te Amsterdam gehouden van 15 Maart tot einde Mei had Haerlem een bescheiden inzending. Naast alle uit gaven gaven eenige schilderijen en een foto den toe stand weer van het Houtplein gedurende ruim 3 eeuwen. De heeren P. Smidt van Gelder en A. D. Huisman waren zoo vriendelijk daartoe een tweetal schildei'ijen uit hun particulier bezit af te staan. Het bestuur was door den heer de Jongh en den secretaris vertegenwoordigd bij de opening der tentoonstelling, terwijl laatstgenoemde in den tentoonstellingcatalogus het doel der Vereeniging Haerlem uiteenzette. Op 16 Juni waren voorzitter en secretaris aanwezig bij de huldiging van Haarlem's burgemeester, die dien dag naast zijn zilveren ambtsjubileum, het 15-jarig burgemeesterschap van Haarlem herdacht. Het dage- lijksch bestuur was eveneens genoodigd bij de opening van het „Huis van Looy" op 27 Juli, terwijl de heeren Rutgers van der Loeff, de Jongh en de secretaris de overdracht van de gerestaureerde Bakenesserkerk op 27 September bijwoonden, bij welke plechtigheid de heer Rutgers van der Loeff namens Haerlem het woord voerde en wiens verslag als volgt luidt: Bij de plechtigheid der overdracht van de gerestaureerde Bakenesserkerk door de Kerkvoogdij aan de Nederl. Hervormde gemeente op Donderdagavond 27 September was ook het bestuur der Vereeniging Haerlem uitgenoodigd. Een drietal bestuursleden de heeren Mr. de Jongh, Rutgers v. d. Loeff en DljKEMA woonden deze gebeurtenis in de geheel met belangstellenden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 18