9 Voor de tentoonstelling, welke de Groote Hout straat Vereeniging bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in de Tijdingzaal van het Haarlem's Dagblad organiseerde, stonden wij een elftal foto's uit onze verzameling af. Tot slot nam Uw Voorzitter zitting in de commissie voor de Historische tentoonstelling betreffende de bloembollenteelt en den bloembollen- handel. Onze Vereeniging mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Een kennel voor huisdieren en een garage leenden haar naam en dragen dezen op hun voertuigen door Haarlem's straten. Moge elke hierbij opkomende gedachte aan gratis onder houd en aan het inslaan van meer moderne rich tingen of verdere associaties met onze Vereeniging verre blijven! De Redactie van het Haarlem s Dagblad noodigde den Voorzitter uit een hartelijken toespraak te houden tot hen, die in historisch costuum aan den gevulde kerk bij. Daar de Voorzitter tot ons aller spijt verhinderd was tegen woordig te zijn, maakte de heer Rutgers v. d. Loeft- gebrüik van de aan het slot geboden gelegenheid een kort woord te zeggen. Hij sprak zijn vreugde uit over de herstelde schoonheid. De Vereeniging Haerlem gevoelt wat hier geschied is en nog te geschieden staat een hersteld verband tusschen de verjeugdigde eerbiedwaardigste Haarlemsche kerk en haar opnieuw in gebruik neming - als een dubbele verheuging. Wie méér dan onze Vereeniging, wier taak het ondermeer is dag aan dag op de bres te staan opdat niet klakkeloos de oude stad worde neergesloopt o£ voor altijd geschonden, wie dankbaarder dan zij ziet in deze restauratie het veldwinnen van den beteren smaak, het groeien van de piëteit voor wat onze voorvaders ons uit hun beste jaren hebben nagelaten. De Vereeniging Haerlem, waarvan gij allen lid zijt of spoedig worden zult verheugt er zich van harte in dat ook buiten haar rechtstreeksche be moeiing mooie oudheidkundige dingen worden tot stand gebracht en dat het Haarlemsche leger van beminnaars van oud schoon grooter blijkt dan onze ledenlijst aanwijst. Het is dan ook met bijzondere warmte dat het Bestuur zijn gelukwenschen aanbiedt aan de gelukkige bezitster van dit opgeloken oude bedehuis, en zijn dank uitspreekt jegens de Kerkvoogdij, die tot de uitvoering van haar, gelukkig door het Rijk gesteunde plannen het initiatief nam en deze, dank zij ons medelid architect J. C. Slagter, met zulk een verblijdend resultaat wist te verwezenlijken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 19