14 en Schlegel medewerkten. Na het overlijden van Schlegel gaf Steenman voortaan de Séances voor Kamermuziek, een rij van concerten die gedurende meer dan vijf en twintig jaren een belangrijke plaats hebben ingenomen in het Haarlemsche muziekleven. Nederlandsche en buitenlandsche kunstenaars van naam deed hij naar Haarlem komen. Naast den concertgever traden daar onder meer op Messchaert en Röntgen, Gerard Zalsman, Leopold Godowsky, Percy Grain ger, Julia Culp, het Boheemsche Strijkkwartet, Pablo Casals, Dirk Schafer, Gerard Hekking. In November 1900 richtte Steenman een orkest op, waarvan de kern gevormd werd door de meer gevorderden zijner leerlingen, aangevuld met andere liefhebbers en enkele beroepsmusici; behalve een of twee fluiten, bestond het orkest uit strijkinstrumenten; de partijen der blaasinstrumenten werden vervangen door een piano en een harmonium. Dit orkest heeft Steenman veel voldoening verschaft. Ook hier kwamen zijn goede eigenschappen als mensch en paedagoog naar voren, en met zijn te Berlijn en te Parijs opgedane ervaring slaagde hij er niet alleen in de medewerkers te doen genieten van het zelf musiceeren, maar ook uitvoeringen te geven die door tot oordeelen bevoegden zeer werden gewaardeerd. De eerste uitvoering, op 18 Mei 1901, vond plaats in het Brongebouw en werd gegeven ten bate van de Vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen"; ongesteldheid van de soliste maakte vervanging noodig en Steenman zelf speelde, begeleid door het orkest, Hejre Kati van Hubay. Dit was de eerste van de drie en dertig uitvoeringen die het orkest onder zijn leiding heeft gegeven, alle voor een weldadig doel, meestal tot steun van de Centrale Vacantie- kolonies afdeeling Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 26