19 „Wij leeraren en oud-leeraren hebben behoefte gevoeld bij Uw afscheid uiting te geven aan onze warme waardeering: als een groote eindexamencommissie hebben wij over U geoordeeld en besloten, U een getuigschrift uit te reiken in den vorm van een tegel, die, aangebracht in de hal van de H. B. S., blijvend zal spreken van de goede jaren van het directoraat- van Mourik Broekman." Ook langs andere wegen heeft v. Mourik Broekman zich nuttig gemaakt voor de leerlingen en het onderwijs. Zoo was hij sedert 1916 bestuurslid en sedert 1922 Voorzitter van de Schuurman Schimmel-van Outeren- Stichting, die sinds haar oprichting (1884) zeer veel steun heeft verleend aan minvermogenden door het verstrekken van studiebeurzen. Terwijl allen hoopten, dat hij in Hattem, waarheen hij in Juli wilde verhuizen, volkomen herstel van zijn geschokte gezondheid zou vinden en dat hij nog ettelijke jaren een rustig leven zou kunnen leiden, werd hij op 30 Mei 1934 plotseling uit ons midden weggerukt. Omdat zij mij uit het hart gegrepen zijn, kan ik dit overzicht niet beter besluiten dan met de woorden aan te halen, die de Rector van het Gymnasium te Haarlem, Dr. C. Spoelder, bij het afscheid van den Directeur van Mourik Broekman van zijn school, ge schreven heeft in het schoolblad van de le H. B. S. B „De Tender". „Met dankbaarheid moge de scheidende directeur ook herdacht worden als beschermer der sport. Zijn ernstige en stelselmatige bevordering van het onderwijs in de lichamelijke oefening moge ieder jeugd leider tot voorbeeld strekken. Hij gevoelde de vor mende, veredelende factor van de sport voor de jeugdige, kneedbare geesten. Ik ben ervan overtuigd, dat misschien geen enkele schoolleider in ons land

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 33