plaats Heemstede, op een leeftijd, zes en twintig jaar, waarop anderen slechts schoorvoetend de eerste schre den zetten op het glibberig sollicitatiepad. Gelukkiger greep heeft de Regeering niet kunnen doen. Van Lennep is een voortreffelijk Burgemeester geweest en Heemstede heeft onnoemelijk veel aan hem te danken. Het gaat niet aan de opkomst eener gemeente, die zoovele ontwikkelingsmogelijkheden bood, uitsluitend aan den persoon van haar Burgemeester toe te schrijven, maar niemand zal het toch betwisten, dat hij met die mogelijkheden heeft gewoekerd en zijn gansche persoon, den rijken schat van zijn krachten en gaven voor den bloei van zijn geboorteplaats heeft ingezet. Ik behoef slechts het park „Groenendaal" te noemen, om de herinnering levendig te houden aan hetgeen van Lennep voor Heemstede heeft gedaan en heeft beteekend. In 1910 werd hij Lid van de Provinciale Staten, Hij moest, om te worden verkozen, politieke kleur bekennen. Dit zal hem wel moeite hebben ge kost, want politiek aangelegd was van Lennep aller minst. Dat hij zich toen bij de Christelijk-Historische Unie heeft aangesloten, zal achteraf niemand hebben verbaasdwie hem goed kenden, konden nagaan, dat zijne godsdienstige en staatkundige inzichten met de beginselen van die partij meer dan met die van eenige andere strookten. Voor de Staten werd zijn mandaat telkens her nieuwd. Zijne kiezers begrepen terecht, dat een man als van Lennep in de provinciale vertegenwoordiging thuis behoorde, ja daarin een onmisbaar element was. En zijne medeleden hebben in hem steeds den man gewaardeerd, die een fijnen geest en onmiskenbare bekwaamheid paarde aan een hoffelijken omgang en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 38