23 aan eene voor allen vriendschappelijke gezindheid. Bij alle partijen stond hij even hoog aangeschreven, omdat niemand twijfelde aan de zuiverheid van zijne bedoelingen, iedereen wist, dat hij zóózeer oprecht was als de duiven, dat hij aan de voorzichtigheid van de slangen geen behoefte had. Zijn zilveren jubileum als Burgemeester heeft hij niet gevierd. Immers enkele maanden voordat daarvoor het tijdstip was aangebroken, werd hij door de Provin ciale Staten in het College van Gedeputeerden benoemd, en hij heeft gemeend die functie te moeten aanvaarden en het burgemeestersambt neer te leggen, dat hij met zooveel liefde en ijver had vervuld. Twaalf jaar, van 1916 tot 1928, heeft hij van het Dagelijksch Bestuur der provincie deel uitgemaakt. Alle onderwerpen hadden zijne belangstelling en in het College werden zijne adviezen op den hoogsten prijs geschat, ingegeven als zij waren door een scherp verstand, gedegen kennis en warme belangstelling in het wel en wee van het gewest. Met aandacht luisterden de Staten steeds naar hun Gedeputeerde en veelal had hij, reeds bij het begin van zijn betoog, het pleit gewonnen, omdat hij alle scherpte vermeed, een kwinkslag te pas wist te plaatsen, voor wat hij te zeggen had beschikte over een sierlijke woordenkeus en een geestig vernuft. Als ik aan deze kwaliteiten denk, mag ik de dichter lijke gaven van van Lennep niet onvermeld laten. Die behooren trouwens tot de traditiën van zijn geslacht. Jaren achtereen was hij Secretaris van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noordholland, en het was geen zeldzaamheid, als de vergadering zich kon vergasten aan op rijm gestelde Notulen, die niettemin een getrouwe weergave van het verhandelde waren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 39