gisten redigeerde, uitgegeven door de „Mij. Lourens Coster", aan welk blad op de Tentoonstelling van Chemische en Technische Industrie te Rotterdam in 1906 een zilveren medaille werd toegekend. Het „Drogistenblad", orgaan van den Bond van Drogisten, bevatte vele artikelen van zijn hand en in 1909 verscheen zijn werk: „De Geschiedenis van het Drogistenvak", uitgegeven door Gebr. Nobels te Haarlem. Schriftelijk drukte hij zich gemakkelijker uit dan mondeling, maar ook in het mondeling debat kon hij zeer ad rem zijn en nam hij gewoonlijk geen blad voor den mond. Uit dit alles zou men allicht den indruk krijgen, dat Klaas van Eden een koud, nuchter zakenman was; er was in zijn hart een sterke hang naar het schoone, naar de Kunst en bevrediging hiervoor vond hij in zijn lidmaatschap van Zang en Vriendschap. Naast zijn werk nam de oude Liedertafel een groote plaats in zijn hart in. Op 25-jarigen leeftijd lid geworden, ten tijde, dat de heer Schmölling nog directeur was, bleef hij de vereeniging trouw tot aan zijn dood. Bij het toenemen zijner jaren verloor zijn stem wel alle glans en kleur, maar niemand wilde den man missen, die, door muzi- kalen smaak en handels-inzicht geleid, de belangen der Liedertafel behartigde met alle kracht, die in hem was, al moet ik toegeven, dat hij niet gemakkelijk van inzicht veranderde, als hij iets voorstelde, dat naar zijn meening in het waarachtig belang van Z. en V. was. In 1902 tot „Lid van Verdienste" benoemd, vierde hij in Dec. 1929 onder groote belangstelling der leden zijn 50-jarig lidmaatschap.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 45