Kloeke was een man, begaafd met een helder verstand, een scherp inzicht en een zeer critischen geest, verzacht door veel zin voor humor; hij had de wilskracht, noodig voor het bereiken van wat hij zich als doel had gesteld, maar overhaastte nooit en zette niet tegen alles in door, als hij zag dat op een bepaald oogenblik dit doel toch niet bereikt kon worden, doch wist met tact en wijs beleid zijn tijd af te wachten. Een eenmaal gevestigde opinie gaf hij echter nooit prijs en hij deinsde er niet voor terug, die meening duidelijk te doen blijken, tegenover wien ookkarakter vastheid was een van zijn grootste deugden. Geen wonder, dat Kloeke wel eens „lastig" werd gevonden door wie bij hem op deze eigenschap stuitten. Kloeke diende het onderwijs te Haarlem van 15 Augustus 1893 tot 1 Februari 1921, eerst in het Proveniershuis, later in de school voor U. L. O. aan de Nassaulaan en hij toonde zich ook hier steeds een uitmuntend paedagoog, die niet alleen waarde hechtte aan het onderwijs, maar vooral ook aan de opvoeding der leerlingen. Vandaar ook zijn afkeer van rapporten; hij was van oordeel dat rapporten sommige leerlingen ijdel, andere zenuwachtig maken en in 't algemeen meer kwaad dan goed doen, vooral ook door het verkeerde gebruik dat vele ouders er van maken. In Haarlem gaf hij aan de leerlingen der laagste drie klassen nooit rapporten en in de hoogere klassen slechts voor eenige hoofdvakken. Graag sprak Kloeke over de groote voldoening, die zijn reizen naar Frankrijk hem gaven. Toen hij n.l. reeds gepensionneerd was, werd hij door de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" aangezocht, naar Frankrijk te gaan, om daar in gymnasia, lycea enz. den leerlingen te vertellen over ons land en ons volk.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 51