41 Op 22 October 1775 wordt Lublincks verzamelgoed verkocht door Anthony Vosdingh, als de overlevende tweede man van Lublincks weduwe Margaretha Ashoff. Koopster is Anna Maria Visser, weduwe van Mr. Jan van Styrum, in leven Raad en Schepen van Haarlem. De prijs van 27.100.teekent den opgang der prijzen uit die dagen. Zij is als dochter van Floris Visser dan ook in het bezit van Vredenhoff en zoo kan zij 20 December 1775 voor ƒ161.000. aan Mr. Cornelis van der Hoop, advocaat van de O. Ind. Cie., dit goed verkoopen en aan den koop toevoegen de tuinmanswoning, het wagenhuis en de stal die bij Eindenhout hoorden, voorts „De Hut" met bijbe- hoorende 825 roe grond en twee partijen weiland, groot te zamen 2400 roe. Op 7 Jan. 1776 hertrouwt zij met haar nieuwen zomerbuur. Door de eerste transactie, waarvan onbekend is of ze oorzaak of gevolg was van de nadere kennismaking der buren, werd de grootte van Eindenhout aanzienlijk verminderd en loopt blijkens een kaartje, bij de grond- papieren behouden, de grens tusschen beide buitens van den Heerenweg af scherp in Noord Westelijke richting, ten nadeele van Eindenhout. Op 15 Februari 1786 biedt Anna Maria Visser, dan echtgenoote van Dirk V/. H. baron v. Brakell, door de Haarlemsche makelaars Adriaan de Waal Malefyt, Michiel Groeneweg, Dirk Wijnands en Jean Matthieu Guépin geheel Eindenhout te koop aan als: „Een extra groot, schoon, sterk en weldoortimmerd huis en erve". Voorts een morgen en 200 roe „wij- of hooiland" aan de Leidsche Vaart en den Heerenweg en een stuk „warmoessiersland". Dit laatste stuk is waar schijnlijk het deel waar nu de bloemenkweekerij van Van Delden ligt en dat nog bij Eindenhout behoort.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 63