64 veiling gebracht de hofstede Nuyssenburg of Spiegel- bosch, met heerenhuizing, stal, wagenhuis, tuinmans woning en verder getimmerte, mitsgaders de landerijen en boerenwoning, veestalling, hooihuis en berg. En een pleizierplaatsje, genaamd Spiegelenburg. Dan nog een huisje dat apart verhuurd wordt. Te zamen groot omtrent 21 morgen, staande en gelegen buiten Haarlem aan de Leidsche trekvaart onder Tetterode, en omtrent 4 morgen onder de heerlijkheid van Heem stede. Alles in een koop. Afkomstig uit den boedel van Mr. Jan Backer (f 1748), in leven Schepen en Raad der Stad Amsterdam, voor zoover uit zijn boedel gekomen. En het overige te leveren door Mr. Cornelis Backer Janszoon (16921766Secretaris van het Collegie ter Admiraliteit te Amsterdam. Maar het aangebodene werd opgehouden, zeker wel omdat er geen voldoend bod op gedaan was. Het schijnt, dat de hofstede Nuyssenburg of Spie- gelbosch toen in de familie Backer gebleven is. Waar schijnlijk, nog in de 18e eeuw, zijn de gebouwen ge sloopt en werd het geheele terrein, voor zoover het niet reeds geschiedde, voor land- en tuinbouw aan gelegd. In het begin der 20e eeuw, omstreeks 1905, hield een hek aan de oostzijde van den Oosterduinweg, met den naam „Nuyssenburg" de herinnering aan de daar verdwenen grootheid nog levendig, maar dat is nu ook weggenomen. Spiegelenburg dat ook in de veiling van 10 Februari 1749 te koop werd aangeboden, maar eveneens werd opgehouden, is eenige maanden later, n.l. den 17en Mei 1749, uit de hand verkocht. Toen droegen Mr. Cornelis Backer Janszoon en zijne zuster Catharina Cornelia Backer,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 88