vrouw van Mr. Willem Munter, als eenige erfgena men van hun vader Mr. Jan Backer, over aan Chris- toffel Lublink, voor ƒ2000.- een boerenhuis van ouds eene hofstede genaamd Spiegelenburg (afkomstig van hunne grootmoeder Catharina Raije, weduwe van Mr. Cornelis Backer), met 3 morgen 2 hond 94 roeden land. Vervolgens een huisje met een elzenbosch je, eertijds geweest een boomgaard, groot 1100 roeden. Nog een krocht land, genaamd „De groote Krocht", groot 3 morgen 464 roeden. Belend: Ten oosten den Buurweg. Ten zuiden Mr. Pieter de la Gourt (1698 -1772) en de erven van Abraham Buijssant. Ten westen het Geldeloozepad (een over-oude weg langs het duin, meermalen genoemd, wordt b.v. reeds vermeld 14 Januari 1604). Ten noorden den Heer Cornelis Schouten. De kooper, Christoffel Lublink, zal levenslang het recht van overgang hebben over de laan toe- behoorende aan de verkoopers, gelegen ten noorden en naast de hofstede ,,Nuyssenburg", van den Buurweg af tot aan de Leidsche trekvaart. Lublink 2) krijgt den sleutel van de drie hekken, staande op die laan, maar moet zorgen, dat ze steeds gesloten worden wanneer ze geopend zijn geweest. Hij moet hekken, brug en de steenen heulen aldaar, voor zijne kosten onderhouden. Hij mag de boomen langs de hofstede ,,Nuyssenburg niet rooien, maar moet voor ordentelijk onderhoud zorgdragen. Ruim 25 jaren was Lublink eigenaar van „Spiege- Nu bekend als: De Munterslaan. 2) Zie ook blz. 40.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 89