67 te Tilburg, verkocht aan den heer Pieter Mui) lm an, Schepen van Amsterdam. Het had destijds nog dezelfde grootte als in 1776, toen het bij nauwkeurige omschrij ving gesteld was op 12 morgen. De koopprijs bij de laatste overgangen van eigendom beliep telkenmale iets minder dan zeven en een half duizend gulden, maar nu (1794) kon er ƒ27.000.— voor worden be dongen. En daaruit mag men op goede gronden af leiden, dat de laatste eigenaar zeer veel aan ver fraaiing en verbetering van ,,Spiegelenburg" ten koste gelegd had, waarschijnlijk zelfs, de meermalen ver melde boerenwoning vervangen door een heerenhuis, als verblijf voor zich en de zijnen. Er waren ter 17e en 18e eeuwen in den omtrek van het oude „Nuyssenburg" nog eenige hofsteden of buitenplaatsen en dewijl die tegen het einde der 18e eeuw allen in ééne hand waren gekomen en vereenigd tot een groot landgoed, dat als Ooóterduin bekend was, kan het dienstig zijn, van die lusthoven wat op te teekenen, dat dan wel tot een tamelijk goed sluitend geheel zal komen. Met Nuyssenburg" opgelost in „Spiegelbosch Spiegelenburg'is afgedaan. „Spiegelenburg" is besproken. Nu komt DialeLbercb Grijpeateijn Oojterduin aan de beurt. Den 25en Maart 1625 werd door de erfgenamen van Gerbrant Heinderichss. aan Jochem Jacobss., chirurgijn, voor ƒ2749.verkocht de hofstede „Dis- telberch", in den banne van Tetterode, aan den Buurweg (achterstrekkende aan het Geldeloozepad), waarbij bedongen werd, dat de kooper dien weg met

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 93