72 stalling, koetshuis, tuinmanswoning, vinkenbaan, groot in beplanting omtrent 5 morgen, benevens nog den opstal van ruim 2 morgen huurgrond daarin gelegen en mede beplant, zijnde vicarie-goed waarvan nog preferentie van huur is tot 1790 a ƒ10.— 's jaars x). 2e. Nog een apart boschje, genaamd „Het kleine Haspel", groot ruim 500 roeden. 3e. Mitsgaders nog. omtrent 15 morgen zoo teel- land als duinen ten westen liggende en gedeeltelijk medebeplant, belend ten oosten Rem van Spijk en het gewezen Nachtegaalspad, ten westen het boven gemelde duin, ten zuiden den gemeenen weg met het volgende perceel, ten noorden voornoemden Rem van Spijk, op wiens krocht een Gezicht (koepeltje) staat, bij gedoogen. 4e. Nog een wel-aangelegd en wei-groeiend bosch, genaamd „Het groot Haspel", gelegen in Tetterode en in de Vogelensang, groot met den daarbij gevoegden met hetzelve aan een beplanten grond ongeveer veertien morgen, met twee woningen en eene schuur daarop staande. oe. Benevens nog een huis en bosch ongeveer twee morgen, en omtrent 85 morgen duinen, gedeeltelijk gepopuleerd, gelegen in de Vogelensang, en alzoo te zamen belend ten oosten den Aerdenhout, de hofstede „Boeken rode en de landen van de Leidsche vaart, ten westen: de duinen van het Groote Bentveld, ten zuiden: den heer Hop en de hofstede „Marien- bosch", Jjn n December 1722 was „Zeerust" door den erfgenaam, wijlen den fleer Michiel Anthony Colijn de Thoïson verkocht voor-ƒ1800.Het had toen een grootte van 3 morgen ruim 9 roeden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1934 | | pagina 98