30.fDe heer C. Doeven, oud-onderwijzer en bibliothecaris van het Mannenkoor ,,Die Spaernesanghers". 79 JANUARI 17. f Ds. H. J. Heijnes te Aerdenhout, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk en als schrijver vooral bekend door zijn Noord-Hollandsche schetsen. 18. De heer Henri Pielage te Hilversum, een bekend oud-stadgenoot, viert zijn 70sten verjaardag. 22. Mgr. L. A. A. M. Westerwoudt, plebaan der Kathe drale Kerk aan de Leidsche Vaart, wordt benoemd tot pastoor te Noordwijkerhout. In zijn plaats wordt tot plebaan benoemd pastoor F. Filbry te Amsterdam. 23. De gemeenteraad keurt de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936 goed. Zij sluit met een bedrag van ƒ18725720.'aan inkomsten en uitgaven. Besloten wordt de belastingen niet te verhoogen en de Toonkamer van het G.E.B. aan de Groote Houtstraat op te heffen. Een voorstel tot opheffing van het Haarlemsch Kinder huis aan den Schotersingel wordt verworpen. 24. Het perceel No. 7 in de Ursulastraat brandt geheel uit. f De heer W. F. Breemer, president-commissaris van de N.V. Houthandel v/h. W. F. Breemer Zn. 25. f De heer J. Fontein te Aerdenhout, oud-firmant van de bankiersfirma Guérin en Van der Vlugt. 26. Ds. H. J. Kastein, beroepen predikant der Ned. Hervormde gemeente te Hoorn, neemt afscheid als voorganger der Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden alhier. 31. De heer R. Blomberg, hoofd van School 7, neemt afscheid van het onderwijs wegens het bereiken van den pensioen-gerechtigden leeftijd. De heer C. Montauban, nestor van het Mannenkoor ,,Die Spaernesanghers", viert zijn 90sten verjaardag, f De pikeur, de heer A. de Vlieger, rijdt met zijn paard in de Ringvaart nabij de Cruquius, gemeente Haarlemmermeer, en verdrinkt. FEBRUARI 1. Het Protestantsche Jeugdhuis aan de Heemsteedsche Dreef te Heemstede wordt officiéél in gebruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 103