81 FEBRUARI Het perceel 23c in de Leliestraat wordt door een feilen brand verwoest. 16. In den vroegen morgen rijdt een auto, waarin zich twee bewoners uit Enkhuizen en een 25-jarig meisje uit Haarlem bevinden, bij de Eendjespoortbrug in den Kampersingel. Het meisje verdrinkt; de beide mannen weten zich te redden. 19. De gemeenteraad van Amsterdam benoemt tot hoog leeraar aan de Gemeentelijke Universiteit aldaar Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, predikant te Santpoort. f Mejuffrouw J. Bispinck te Bloemendaal. 20. f De heer E. H. Bodel Bienfait te Aerdenhout, direc teur van de Serdang Cultuur-Maatschappij. Ordeverstoring in het Frans Hals-theater bij het ver- toonen der film ,,Heldenkermis". Een dertigtal per sonen wordt naar het politiebureau overgebracht. 22. Het Haarlemsche Meisjes-gilde opent aan den Midden weg een nieuw Tehuis. Het 25-jarig bestaan der Afd. Haarlem Noord van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken wordt herdacht. 24. Het Hollandsch Bloembollenkweekersgenootschap gaat een fusie aan met den Bond van Kleine Kweekers. 28. f De heer A. R. Nijboer te Heemstede, oud-gezag voerder. 29. De Vrouwengroep in de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" houdt te dezer stede haar algemeene vergadering. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de voet balclub Racing Club Haarlem" wordt een feestavond en receptie gehouden. MAART 1. f De heer H. van Putten, directeur van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen. 3. f De heer A. Konijn, voorzitter van de Vereeniging tot Verzorging en plaatsing van Israëlitische weezen. 4. De oud-minister Mr. H. P. Marchant houdt in den

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 105