MAART Minister Mr. M. Slingenberg installeert ten stadhuize een aanbevelings-Comité voor het organiseeren van spoed-cursussen inzake dienstbodenopleiding. 18. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau de heer B. D. Ochse te Heemstede, directeur der N.V. Nederlandsche Maatschappij van Cinematografie en Filmfabriek Polygoon". L. Graaf van Randwijck te Aerdenhout, 25 jaar penningmeester van het Diaconessenhuis te Haarlem, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. f De heer H. W. Baning, oud-landmeter bij het kadaster. 19. De burgemeester opent de 4e Voorjaarsbeurs, georga niseerd door de Afdeeling Haarlem van de Neder landsche Vereeniging van Huisvrouwen. Aan den heer H. Hoekstra, hoofd der O.L. School te Overveen, wordt eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. 21. De Gymnastiekvereeniging „Bato" viert haar 40-jarig bestaan. 22. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem wijdt de nieuwe R.Katholieke Kerk nabij de Jan Gijzenvaart in. De vroegere kerk is afgebroken. ■f De heer E. Verwaal, oud-onderwijzer en leeraar in de moderne talen. 25. De gemeenteraad stelt een crediet van ƒ30000 beschik baar voor de reorganisatie der Groote Markt; voorts besluit die Raad met 26 tegen 9 stemmen om niet te voldoen aan de Koninklijke aanmaning om de salarissen van het gemeente-personeel te verlagen. (Zie 3 April). Het 300-jarig bestaan der Nederlandsche Hervormde kerk te Bloemendaal wordt in een bijzondere gods dienstoefening herdacht. 27. Mejuffrouw M. C. Berdenis van Berlekom, oud gemeenteraadslid, herdenkt haar TOsten verjaardag. 31. De heer C. J. van den Broek, commandant der Haar- lemsche Brandweer, herdenkt het feit, dat hij vóór 40 jaar als vrijwilliger werd aangesteld bij dat corps.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 107