85 APRIL 14.fMevrouw C. J. Bakhuizen van den Brink-Ozinga, candidate voor lid van den gemeenteraad. 16. De heer J. Nieuwdorp, bouwkundig hoofdambtenaar bij den Provincialen Waterstaat alhier, viert zijn 25-jarig ambtsjubileum. 17. f De heer G. H. Middendorp, vroeger een bekend kleermaker alhier. 18. De Minister van Binnenlandsche Zaken bericht aan het gemeentebestuur, dat de salarissen en wedden van het gemeentepersoneel verlaagd moeten worden zooals die door den heer W. Roodenburg, wethouder, waren voorgesteld. De gemeenteraad had geen gevolg gegeven aan het K.B., waarna B. en W. opdracht kregen tot de salarisverlaging over te gaan. 20. Besloten is om aan de Stads-Bibliotheek en Leeszaal een muziek-bibliotheek te verbinden, waaraan belang stellenden zullen meewerken door schenkingen. 22. De gemeenteraad besluit met een bedrag van ƒ10.000 deel te nemen aan het te stichten Borgstellingsfonds na opheffing van het Crisis-Comité. (Zie 1 Mei). 23. Drie Amsterdammers breken des nachts in het Rijks belastingkantoor in, doch worden op heeterdaad betrapt en gearresteerd. f Kapelaan Th. M. Strous, kapelaan aan de R.Kath. Spaarnekerk. 25. De nieuwe brug over het Zuider-Buitenspaarne wordt officieel in gebruik gesteld. Zij ontvangt den naam van Buitenrustbrug. Ter gelegenheid van het feit, dat de Haarlemsche Gymnastiek- en Schermvereeniging Concordia" op 1 April 50 jaar bestond, wordt dit feit heden herdacht met een gala-voorstelling. 26. -j- De heer L. J. Hirs, commies bij de Registratie en Domeinen alhier. 29. Bij K.B. wordt Jhr. Mr. E. Strick van Linschoten, rechter in de Arrondissements-Rechtbank, benoemd tot vice-president van dat College. Hij wordt 5 Mei in zijn nieuw ambt geïnstalleerd. 30. f De heer J. D. de Vries te Heemstede, oud-resident van Kedoe.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 109