86 APRIL De heer D. Teekens is 50 jaar lid van de Schiet- vereeniging ,,Voor Vaderland en Koning" en wordt als zoodanig gehuldigd. De heer H. E. Knappert, gemeente-archivaris, neemt afscheid van zijn ambt. Het cabaret ,,La Gaité" aan de Raaks wordt gedeel telijk door brand vernield. MEI 1. Aan de N.V. J. J. Beynes wordt door de Nederland- sche Spoorwegen opdracht gegeven tot het maken van 74 motorrijtuigen. Majoor A. M. M. van Loon, commandant van het korps Motordienst te Haarlem, wordt bevorderd tot luitenant-kolonel. Het Haarlemsch Crisis-Comité wordt, evenals het Nationaal Crisis-Comité opgeheven, en gaat over in een Nationaal Fonds voor Bijzondere Doeleinden. (Zie 18 Mei). f Dr. S. van Velzen Camphuys te Bloemendaal, gedelegeerd directeur van een Kininefabriek in Indië. 2. In de voormalige Janskerk, die verbouwd wordt tot gemeente-archief, wordt de werkman W. P. L. Kas- TRICüm onder 30 ton ijzer bedolven en gedood. 3. f De heer J. Grüter, vooraanstaand figuur in de I.O.G.T. 1" De heer J. A. Paulen te Londen, oud-hoofd van de U.L.O.-school aan de Jacobstraat. De heer G. van Waard viert zijn 25-jarig jubileum als administrateur van het Consultatiebureau tot bestrijding der t.b.c. 9. De Afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Bouwvak-arbeidersbond viert haar 50-jarig bestaan. 10. Van de Regeering is bericht ingekomen, dat de Armen raad te Haarlem niet zal worden opgeheven, zooals het oorspronkelijk plan was. 13. Het standbeeld van Lourens Jansz. Coster op de Groote Markt wordt eenige meters verrold in verband met de reorganisatie van dit plein.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 110