87 MEI 14. f Mevrouw B. T. M. W. Cramer-van Ommeren, een bekend werkster op pbilantropisch gebied en een weldoenster voor armen en ouden van dagen. 16. f Mr. G. W. C. Pliester, oud-advocaat en procureur te dezer stede. De Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen houdt haar jaarvergadering alhier. Onze oud-stadgenoot Prof. Dr. J. Huizinga, spreekt daarin over „De eerste dagen der Maatschappij". De Afdeeling Haarlem der Kennemers Padvinders herdenkt haar 25-jarig bestaan. De heer D. Andrea, graveur bij de Grafische Inrich ting Joh. Enschedé en Zonen, viert zijn gouden jubileum. Hem wordt de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. 18. De heer J. Boer, hoofd van het Telefoon-district Haarlem, wordt overgeplaatst naar het District 's-Gra- venhage. De leden van het Opgeheven Crisis-Comité te Haarlem ontvangen een door het Nationaal Comité uitgegeven legpenning. 19. De Arrondissements-Rechtbank verklaart de exploi tanten van den Schouwburg aan den Jansweg in staat van faillissement. Dit gebouw wordt 22 Juni d.a.v. gesloten. 20. f -Ir. A. G. van Steeden te Overveen, oud-directeur van de N.V. Technisch Bureau v h. Nierstrasz te Amsterdam. f De heer W. Alphenaar te Santpoort, stichter van den Muziekhandel aan den Kruisweg alhier en oud- bestuurslid van de Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Nabij de Kwakelbrug aan de Leidsche Vaart wordt een nieuw sportterrein geopend van het Christelijk Lyceum. 23. De heer Anthonie Fokker, die op 18 Mei 1911, dus 25 jaar geleden, zijn vliegbrevet behaalde, wordt op Schiphol gehuldigd. Hij wordt benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. 24. f Pastoor A. G. Rhee Heemstede, oud-pastoor te Noorddorp.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 111