JUNI 29. Aanbesteed wordt de bouw van een gebouw voor den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht. Het werk wordt gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. C. de Geus alhier voor79802.-. In de Kathedrale Kerk aan de Leidsche Vaart heeft de consecratie plaats van Mgr. N. Stam tot Apostolisch vicaris van Kisumi (Britsch Oost-Afrika). In de vergadering van de Afdeeling Haarlem der Maatschappij tot Nut van het Algemeen wordt besloten tot opheffing van de Nuts-Kweekschool voor Meisjes aan de Hazepaterslaan, aangezien de Regeering in verband met te nemen zuinigheidsmaatregelen geen subsidie meer verleent. Op 15 Juli d.a.v. wordt aan deze school voor de laatste maal les gegeven. De Directeur, de heer H. W. Korenstra, neemt afscheid. De heeren L. Broekhuizen, hoofd der Dr. Huetschool, en D. Peereboom, hoofd van de O.L. School No. 33, nemen afscheid wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. JULI Jhr- S- VA-N Lennep te Heemstede, secretaris der Maatschappij voor Gemeente-Crediet, viert zijn 70sten verjaardag. Hij wordt benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. f De heer Ph. K. Schouw, secretaris der Afdeeling Haarlem van den Bond van Toonkunstenaars, "f De heer L. Holzhaus te Amsterdam, vroeger een bekend winkelier te dezer stede. De zaak van de Firma Vroom en Dreesmann bestaat 40 jaar. 2. Onder leiding van Minister Dr. H. Colijn houdt de Vereemging voor Hooger Onderwijs op Gereformeer den grondslag alhier haar jaarvergadering. De deel- nemers worden ten stadhuize ontvangen. 4. De Hertog van Kent, een broer van den Koning van Engeland, die ons land bezoekt voor de opening van een tentoonstelling van Engelsche Kunst te Amster dam, brengt een bezoek aan het Frans Halsmuseum.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 114