JULI bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Op 30 November d.a.v. neemt hij afscheid van zijn ambt. Aan den heer A. de Bruijn, hoofd van school No. 14, wordt eveneens eervol ontslag verleend wegens zijn benoeming aan een U.L.O.-school te Amsterdam. Voorts besluit de Raad om de school aan het Leidsche Plein 36 beschikbaar te stellen voor de Vereeniging „Groen van Prinsterer" en geen medewerking te ver- leenen voor den bouw van een nieuwe school nabij de Houtvaart. (Zie 1 September). Aangegaan wordt een geldleening van één millioen gulden tegen 41/4% van het Burgerlijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage en besloten tot den bouw van een openbare lagere school aan het Tesselschadeplein, alsmede tot het geven van gelegenheid om na schooltijd onderwijs in het Esperanto te geven, f De heer M. G. Wildeman te 's-Gravenhage, oud archivaris van Delfland en oud-adjunct-archivaris der gemeente Haarlem. 25. f De heer H. J. J. van Zandbergen, werkend lid van de Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep". 28. „Frits", het laatste beltpaard der Gemeente-reiniging, wordt naar het Openbaar Slachthuis vervoerd. 29. Uitbreiding van de automatiseering van den telefoon dienst te Haarlem met de gemeenten Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Santpoort en IJmuiden. (Zie 17 November). 30. Ds. D. Henstra doet zijn intrede bij de Christelijk Gereformeerde Kerk in Haarlem Noord. De 15-jarige Hans Rozekrans ontvangt de Prins Hendrik-medaille wegens het op 1 Juni j.l. redden van een militair en een meisje uit het Merwedekanaal. AUGUSTUS 1. De natrium-verlichting van den Rijksstraatweg Haar- lem-Halfweg-Sloterweg wordt in gebruik gesteld. Tot hoofd van het Telefoondistrict Haarlem wordt benoemd de heer T. deWinter te 's-Gravenhage.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 116