AUGUSTUS 4. f De heer C. Keg te Bloemendaal, directeur der N.V Keg's groothandel te Zaandam. 6. De heer Ant. Meyer, oud-directeur van de hotels „Royal" en „Velserend", herdenkt zijn 70sten ver jaardag. 8. Bij de Olympische Spelen te Berlijn behaalt onze stadgenoot, de heer H. Ooms, een tweeden prijs voor tandem (wielrennen) en de heer H. VAN DER Kroft een derden prijs voor kano-varen korten afstand. 12. De gemeenteraad besluit tot het aangaan van een leening groot ƒ300.000. a 4Y4% voor het overnemen van scholen; voorts wordt aan B en W. een crediet verleend van 510.voor de verlichting van de klok der nieuwe R.Kath. Kerk nabij de Jan Gijzenvaart; en voor de verbetering van middenstands woningen verleent de Raad een crediet van 194.000. 14. f Mevrouw L. F. J. M. Heerkens Thijssen-van der Kun, begiftigd met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice en het eere-kruis van het Hongaarsche Roode Kruis. 18. De heer R. Grippeling viert zijn 80sten verjaardag. 20. f De heer J. E. A. R. van Helden, oud-hoofdinspecteur van de afdeelmg Weg en Werken der N.Z.H. Tram weg-Mij. De Radio-distributie in deze gemeente wordt officieel in gebruik genomen; wethouder A. G. Boes, houdt daarbij een toespraak. 25. De winkelzaak Keizerstraat 7 brandt uit. 27. Jhr. G. Elias, directeur van het verkooplokaal „Het Notarishuis". 28. Het Diaconiehuis der Ned. Hervormde gemeente bestaat 80 jaar. 31. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin ontvangen de volgende personen te Haarlem en omliggende gemeenten een Koninklijke onderschei ding. Benoemd worden: Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau de heeren Dirk Coster, letterkundige te Bennebroek; J. van Hengel te Haarlem, inspecteur der Visscherijen te Amsterdam; Mr. Dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 117