95 SEPTEMBER gebracht een school van de Vereeniging „Groen van Prinsterer" (L.O. op gereformeerden grondslag). De bestaande school aan de Jansstraat wordt gesloten. (Zie 22 Juli). De heer G. H. Wamelink, hoofd der Aeneas Mackay- school, neemt afscheid van het onderwijs wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. 2. De heer W. C. Braat wordt geïnstalleerd als directeur van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) alhier. 3. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf brengt de hon- derd-duizendste aansluiting in de provincie tot stand. Ter herinnering aan dit feit biedt het personeel op 26 September d.a.v. aan de Directie een zonnewijzer aan. 4. De Nederlandsche Bond van Vereenigingen van Post zegelsverzamelaars houdt te dezer stede zijn 27sten Philatelistendag, die samenvalt met de viering van het 25-jarig bestaan van de Haarlemsche Vereeniging „Op Hoop van Zegels". De Algemeene Bond van Provinciaal Personeel houdt alhier zijn jaarvergadering. 6. De Oud-Katholieke gemeente herdenkt haar 300-jarig bestaan in het kerkgebouw dier gemeente; op 16, 17 en 18 September d.a.v. wordt een tentoonstelling gehouden van kunst en geschiedenis in deze 17e eeuwsche Schuilkerk. 7. f De heer A. J. van Sambeek, journalist te Santpoort. 8. De verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard wordt bekend; des avonds wordt onder leiding van de Vereeniging „Koninginnedag" een fakkeloptocht ge houden. Op 12 September wordt genoemde verloving als een nationale feestdag gevierder wordt een vaandel- defilé gehouden en voorts vinden tal van feestelijkheden plaats. Op 17 September passeert H.M. de Koningin met Prinses Juliana en Prins Bernhard onze stad op hun doorreis naar Amsterdam, en worden door tienduizenden hartelijk toegejuicht. (Zie 17 September en 3 October). 9. De heer J. Engels neemt wegens vertrek naar elders

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 119