SEPTEMBER afscheid als lid van den gemeenteraad. Hij wordt opgevolgd door mevrouw M. L. Geerlings-Boer. De gemeenteraad besluit de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen te brengen van 20% op 25%. (Dit besluit, dat nog door de Kroon moet worden bekrachtigd, lokt hevig verzet uit van de zijde der directies van de bioscopen). 17. De burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A.den Tex, opent de Prins Bernhardbrug, die een verbinding vormt tusschen het Brouwerskolkje en den Zeeweg. 18. Het 50-jarig bestaan der Vereeniging van Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium „Amicitia Juncti" wordt herdacht. 21. f De heer C. van Niel, oud-hoofdbestuurslid van den Behangers-Patroonsbond en oud-bestuurder van de Afd. Haarlem van het Ned. Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen. Dr. J. D. Bierens de Haan te Aerdenhout wordt bevorderd tot doctor honoris causa aan de Gemeente lijke Universiteit te Amsterdam. (Zie 14 October). 22. f De heer H. P. Kloos, leeraar aan de Ambachtsschool alhier. Verschillende architecten zijn uitgenoodigd om een plan te ontwerpen voor den bouw van een vleugel aan het Raadhuis in de Koningstraat. Er wordt een Commissie benoemd, onder voorzitterschap van Mr. Ph. A.Wesstra, om de in te zenden plannen te beoordeelen. (Zie 28 December). 23. f Mejuffrouw P. Hulsbosch, oud-directrice van het Doorgangshuis voor Meisjes. De Nieuwe Kerk, die inwendig geheel is gerestaureerd, wordt in een afzonderlijke godsdienstoefening weer in gebruik genomen. Als sprekers treden op Dr. J. Weener en de heer H. Franken Jr., president kerkvoogd. 27. Ds. J. Yntema, gekomen van Leeuwarden, doet zijn intrede als predikant bij de Vereenigde Doopsgezinde gemeente alhier, in de vacature Dr. C. B, Hylkema, aan wien eervol emeritaat is verleend. Het 350-jarig bestaan der Waalsche gemeente wordt plechtig herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 120