98 OCTOBER 22. f De heer D. E. van Leersum, opzichter der Alge- meene Begraafplaats. 23. Ter gelegenheid van den Wegverkeersdag heeft de K.N.A.C. een prijsvraag uitgeschreven; onze stad genoot Mr. J. H. van Gelderen behaalt den eersten prijs met een bijdrage getiteld: „Wat moet gedaan worden om een goed verkeersinzicht te verkrijgen?" 1" M.r. J. W. G. Kruseman te Heemstede, oud-vice- president van den Raad van Justitie te Soerabaja. 24. Opening van het nieuwe gebouw van het Haarlemsch Ziekenfonds in de Jansstraat. De heer J. Post herdenkt zijn 25-jarig dirigentschap van het Kinder- en operettekoor „Ons Genoegen". 26. De heer F. Keerwolf herdenkt zijn 25-jarig penning meesterschap van de Afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond. 27. Bij K.B. wordt benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger Mr. J. H. J. Hoog. Tot directeur van het Verkooplokaal „Het Notaris huis" wordt benoemd de heer W. N. Woltering alhier. Dr. G. Ras, leeraar aan het Gymnasium alhier, is toegelaten als privaat docent aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, teneinde les te geven in de didactiek en methodologie der Duitsche taal- en letterkunde. 28. j" Ir. G. W. Ph. Daniëls, oud-adjunct-directeur van Openbare Whrken te Haarlem. De „Societa Dante Alighieri" houdt haar eerste bijeenkomst. Mgr. M.. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal in dit bisdom, herdenkt den dag, dat hij vóór 25 jaar werd benoemd tot kanunnik. 29. Ds. C. Veen, emeritus-predikant alhier, herdenkt den dag, dat hij vóór 60 jaar zijn eerste intrede deed als predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Het Comité Haarlems Bloei" wordt gesticht. (Zie 11 November). 30. De heer Leonard A. Springer biedt het Rijk ten behoeve van de Landbouwschool te Wageningen zijn dendrologisch herbarium aan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 122