99 OCTOBER 31. Een collecte ten behoeve van S.I.M.A.V.I, brengt ƒ1700. op (vorig jaar 1360. De jager H. M. uit Soestdijk wordt bij een jachtpartij op „Meer en Berg" ste Heemstede door een geweerschot doodelijk gewond. NOVEMBER 1. f De heer J. van der Aar te Heemstede, terreinknecht van de Voetbalclub Racing Club Haarlem. Ds. F. Ch. F. Krafft, predikant bij de Waalsche gemeente, wordt beroepen tot predikant te l'Isle et Montricher bij l'Eglise Evangélique Réformée Nationale, Kanton Vaud, Zwitserland. Op 10 Januari 1937 neemt hij afscheid van de Waalsche gemeente alhier, f De heer B. M. Dijken, oud-hoofd eener school. Aan majoor P. S. Hartogh Heys van Zouteveen is eervol ontslag verleend als commandant van het Landstormkorps „Kennemerland". Hij wordt opgevolgd door den reserve majoor A. F. Borren te Heemstede. 3. f De heer Louis J. Vreugde, bekend beeldhouwer. Bij K.B. wordt benoemd tot rechter in de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem Mr. L. Vliegenthart, substituut-griffier bij de Rechtbank te 's-Gravenhage. Hij wordt 17 November d.a.v. in zijn nieuw ambt geïnstalleerd. Het Haarlemsch Schaakgezelschap herdenkt zijn 40- jarig bestaan. 4. In de Raadzaal op het Prinsenhof wordt onder leiding van de Stads-Bibliotheek en Leeszaal een Erasmus- tentoonstelling geopend. Dr. J. D. Bierens de Haan houdt over Erasmus in de aula van het Gymnasium een rede ter inleiding van die tentoonstelling. De Firma E. Franken, schoenenhandel in den Anegang, bestaat 100 jaar. 5. f De heer H. N. Mul, stichter van den boekhandel in de Kruisstraat. 6. De Nederlandsche Bioscoopbond beschikt afwijzend op een verzoek van den heer Canis, directeur van het Spaarne Sound Theater, om een bioscoop te mogen bouwen aan de Parklaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 123