regen en wind te hebben doorstaan, en nadat wederom tienduizenden zich in dit voor ons land zoo karakteris tieke beeld hadden verlustigd en tientallen hem op de gevoelige plaat vastlegden, was restauratie ten tweeden male noodig. De Vereeniging De Holland- sche Molen vroeg steun en ook ditmaal was deze oproep niet vergeefsch. De kassen van onderscheidene vereenigingen openden zich en tallooze giften klein en groot vloeiden toe. De leden van de Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne, van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer van Haar lem en omstreken en de zustervereeniging te Heem stede, benevens die van Haerlem brachten de benoo- digde som vrijwel bijeen en het verheugt ons, dat waar onze leden persoonlijk ƒ170.en de Vereeniging ƒ50..bijdroegen, dit totale bedrag de helft van de geheele inzameling bleek te zijn. Op 7 November was de herstelling gereed. De verjongde Eenhoorn kan weer vele jaren het landschap sieren. Het is wel een groot voorrecht dat ons land een vereeniging De Hollandsche Molen kent, zonder welke instelling deze restauratie niet tot stand zou zijn gekomen. Als goede vaderlanders staken wij op de verjaar dagen van de leden van het koninklijk huis de vlag uit ons vereenigingsgebouw. Dit jaar echter meer dan anders, want verloofde zich onze prinses niet met prins Bernhard; volgde na eenige maanden niet de ondertrouw? Onze vlag verliet uit dartele vroolijkheid tot tweemaal toe den stok, zonder terug te keeren, terwijl tot slot ook de stok van vreugde uit het dak venster sprong. Wie zal hun dit kwalijk nemen? De werkzaamheden van het bestuur strekten zich verder uit, het vond Mevrouw J. M. Sterck-Proot bereid op 5 Februari te lezen over het Haarlemsche

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 12