verwachtingen onzer leden hebben overtroffen, dan is alle moeite en arbeid verricht door de schrijvers en de samenstellers niet vergeefsch geweest. Het ver heugde ons daarin een uitvoerige bijdrage van de hand van ons lid R. Zuidema nog tijdens diens leven te kunnen afdrukken. Op 16 September des avonds om half acht uur vulde zich de Oud-Katholieke kerk in de Kokstraat met belangstellenden. De Zeereerwaarde heer C. F. Nieuwenhuyzen, pastoor dezer gemeente, hield een zeer belangrijke voordracht. Het trof wel bizonder, dat juist dien dag voor driehonderd jaren deze zolder- schoolkerk in gebruik werd genomen. De aanwezigen maakten een rondgang door het kerkgebouw en de aangrenzende vertrekken. De kerk is wel zeer merk waardig uit geschiedkundig oogpunt; zij is verder de laatste nog in gebruik zijnde zolderkerk in ons land en tevens een weinig bekend en typisch hoekje in het oude Haarlem. De tentoongestelde voorwerpen van kerkelijke kunst waren voor ieder belangwekkend bleven de dames bij de keur-collectie van kantwerken en fraaie priestergewaden stilstaan, ook voor de heeren vielen vele kostbare voorwerpen te bewonderen. He laas zal het gebouw wegens bouwvalligheid spoedig moeten worden ontruimd en gesloopt, een nieuwe kerk is reeds elders in wording. Onze leden stelden het zeer op prijs de inrichting nog intact te kunnen bewonderen en de voorzitter was aller tolk toen hij den spreker van dien avond en de leden van het kerk bestuur, die bij de rondleiding aanwezig waren, har telijk dankte voor alle bemoeiingen en hun zoozeer gewaardeerde uitnoodiging tot bezoek. Zaterdag 17 October vertrok een zestigtal leden in drie autobussen van de Groote Markt in de richting

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 14