voor de ontvangst te verzekeren. Moge het bij monde van onzen Voorzitter aangeboden exemplaar van De oude gebouwen van Haarlem bij hem even eens vele goede herinneringen aan dien namiddag oproepen! Op 21 October waren wij in de gelegenheid onze leden de lezing van Dr. J. O. van Regteren Altena, conservator der Gemeente Musea van Amsterdam over den schilder Karel van Mander te doen beluis teren in de aula van Teyler's Stichting, welke daartoe door Directeuren welwillend te onzer beschikking was gesteld. Hoewel van Mander in Vlaanderen geboren werd, heeft hij toch het grootste gedeelte van zijn leven in onze stad gewerkt, waar hij de leermeester werd van Frans Hals, eveneens uit Vlaan- derenland afkomstig. Een tentoonstelling van zijn werken op het gebied van schilderkunst en litteratuur welke na de voordracht bezichtigd werd, verluchtte op aanschouwelijke wijze het gesproken woord. De genen die weggebleven waren hadden ongelijk: wel licht nimmer meer zal men in staat zijn een zoo com plete verzameling, waarvan de stukken door particu lieren en directeuren van musea waren afgestaan, te aanschouwen. Geschenken ontvingen we in grooten getale. De heer Ir. M. H. Maas schonk ons een foto van het Verwulft genomen in 1935; de heer A. J. van Houwelingen Rijkhoek twee foto's voorstellende de Janskamer, in gebruik bij de Diaconie der Nederlandsche Hervormde Gemeente tot September 1932; de bestuurders van Spaar- en Hout zonden een foto van Kleine Houtweg 141143 en de regenten van het Bruiningshofje een afbeelding van dat hofje, beide opgenomen voor de afbraak in 1936; de heer H. M. van Bemmelen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 16