schonk ons een album door de officieren der Haar- lemsche schutterij aan zijn vader in 1869 aangeboden en een geschrift getiteld: De Waalsche kerk in de jaren 19011904, de heer H. J. Cramer een houten dakgootsteun, welke thans als wandtafel in ons ver- eenigingsgebouw dienst doet. Zelf lieten wij weer een aantal foto's voor de verzameling vervaardigen, o.a. van de Groote Markt voor de verandering en van de Koningstraat 14 hoek Jacobijnestraat voor de verbouwing. Dit is slechts een greep uit de veelheid, de opsomming zou te lang worden. Den genoemden en ongenoemden gevers zij hier gelijkelijk onze dank overgebracht 1 De samenstelling van het bestuur onderging geen verandering. De heeren R. D. Baert de la Faille en Ir. M. H. Maas namen om redenen, welke wij te respec teeren hebben, thans hun benoeming tot bestuurslid niet aan. Laten wij hopen, dat ze later in de gelegen heid zullen zijn op hun besluit terug te komen. Onze Voorzitter was tegenwoordig bij de lezing van Prof. Ir. J. J. Wattjes voor het Nederlandsch Instituut van Architecten afdeeling Haarlem op 11 December, terwijl Voorzitter en Secretaris genoodigd waren bij de opening van het nieuwe tehuis, dat het Gemeente archief op 28 December in de voormalige Janskerk betrok. De verstandhouding tot de overige vereeni- gingen, bonden en de gemeentelijke instanties liet niets te wenschen over, de goede samenwerking zij hier met dankbaarheid gememoreerd. Het bestuur van den Bond Heemschut zonden wij met zijn 25-jarig bestaan op 6 Juni onze gelukwenschen. Moge de Heemschutgedachte het waken voor de schoonheid in Nederland gaandeweg nog verder in het Neder-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 17