landsche volk doordringen en deze leuze ons aller gemeengoed worden! Het contact met de Vereeniging Oud-Leiden, weder opgenomen na ons bezoek aan de Sleutelstad in 1935, kwam opnieuw tot stand toen een 40-tal leden op Zaterdag 2 Mei een middagbezoek aan onze stad brachten. Het dagelijksch bestuur, versterkt met het bestuurslid Mr. DE Jongh, belastte zich met de leiding en zoo werd tusschen 2 en 6 uur de volgende wandeling gehouden. Het gezelschap toonde zich over het bezoek zeer voldaan en al gaf men zoo nu en dan te verstaan, dat een enkel plekje of hofje wellicht nog mooier in Leiden te vinden was, een vereenigingsgebouw als De Hoofdwacht had ieders bewondering. Wellicht dat bovenstaande lijst onzen leden van dienst kan zijn wanneer verwanten of kennissen van elders onze oude stad wenschen te bezichtigen. De thee zal dan evenwel in een andere lokaliteit moeten worden genuttigd. Bij den terugblik op het afgeloopen jaar gedenken wij met eerbied de leden die ons door den dood ont vielen. Vonden wij Ir. G. W. Ph. Daniels in 1935 bereid tot het schrijven van een necrologie over ons 13.30 uur Aankomst aan het Vereenigingsgebouw De Hoofdwacht. Bezichtiging van de Groote Markt met Vischhal, Vleeschhal en Stadhuis; Bezoek aan de St. Bavo of Groote Kerk; Langs: Damstraat en De Waag (gebouwd door Lieven de Key); Bezoek aan Teyler's Stichting; Vervolgens langs: Bakenessergracht, Hofje van Bakenes, Vrouwenstraat, Bakenesserkerk, Koudenhorn, Hofje van Teyler; Bezoek aan het Hofje van Noblet; Vandaar terug naar De Hoofdwacht langs: Zakstraat, Woonhuis van den schilder Philip Wouwerman, Goudsmidspleintje, Walenkerk, Janskerk; Thee in het Vereenigingsgebouw; Tenslotte langs: Koningstraat, Jacobijnestraat, Oude Gracht, Botermarkt, Gasthuishofje, Tuchthuisstraat, Brouwershofje, Proveniershuis; 17.30 Nieuwe Kerksplein.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 18