16 Van de Poll voelde den drang van z'n naasten plicht, kwam in de fabriek. Het was nieuw, interessant werk, export van katoenen goederen naar verre landen, het boeide hem, hij zag nieuwe mogelijkheden en in korten tijd werkte hij zich in, werd hij directeur en bracht hij de fabriek tot bloei. Weer een ander noemt hem een der baanbrekers op sportgebied Hij deed van jongsaf aan alle takken van sport; zijn lenig, gespierd lichaam, zijn behoefte aan frissche lucht en water dreven hem het huis uit. Zwemmen, roeien, paardrijden, jagen, hondensport, tennis, hockey en bandy vulden z'n vrije uren. Men kon hem door gracht en singel zien roeien in een wherry met Mevr. van de Poll. Op zijn buiten plaats werd de eerste particuliere tennisbaan aan gelegd, naast den „rozentuin". Zoowel hij als Mevr. van de Poll gaven leiding op het hockey- en bandy- veld. Nieuw was ook, dat hij de sport er niet aan gaf, toen hij de veertig passeerde, maar integendeel een voorbeeld werd van een tweede jeugd, die tot in de zeventiger bleef. Met z'n vrienden vormde hij een levend protest tegen het „oude-heeren" tijdperk, dat sedert door onze golflinks voorgoed is afgesloten. Eerst boven de 70 werd de sport verminderd en kwamen de wereldreizen er voor in de plaats. Behalve Europa bezocht hij in zijn laatste levensperiode Zuid- Amerika, Azië, Australië en Afrika. En de Kunst? Daarvan weet weer een ander te getuigen. Muziek en schilderkunst gaven hem niet 3) Voorzitter Haarlemsche IJsclub, Stichter en Voorzitter Lawntennis- club, idem van de Haarlemsche (en later) Nederlandsche Hockey- en Bandy club.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 30