23 Ik noem nog een schouw in „De Guide Druyf". Ook de plastiek aan Heemsteed's Raadhuis, een schouw in de villa de Hartenkamp en de De Genestet- Bank te Bloemendaal zijn van Vreugde. Bij den bouw van huize Duin en Kruidberg ontstond, door den heer Cremer, de kennismaking met de archi tecten van Nieukerken. Op dit buitengoed viel het noodige beeldwerk te verrichten. Elders in den lande schiep Vreugde nog tal van werken. Een groote monumentale vaas te 's Bosch. Een herdersgroep voor 't museum „Twenthe" te Enschedé. De P. W. Janssenbank te Medan. Grafmonu menten voor van Hasselt te Zutphen. H. Brandts- Buys te Ede. L. Brandts Buys en voor de vrouw van dezen musicus te Velp-Roozendaal. Dr. Houwing te Amsterdam. Voorts nog een buste van burgemeester Stroink te Lonneker. Rijkbeeldwerk voor het Diaconessenhuis en den hoofdingang der Bataafsche te 's Gravenhage voor de huizingen „Hooge Boekel" te Enschedé en „de Voorst" te Warnsvelt. Gedenkplaten voor de Martha Stichting te Alphen a/d. Rijn. Vreugde maakte ook de ontwerpen voor tal van médailles door de firma Begeer geslagen. Zoo voor F. W. van Eeden, Mr. E. Regout, de Afd. Haarlem der Mij. tot bevordering der bouwkunst, het 25-jarig bestaan der school voor kunstnijverheid etc. Zoo kom ik thans tot Vreugde's levenswerk aan het Koloniaal Museum te Amsterdam. Het deed goed te luisteren naar de inlichtingen die architect J. van Nieukerken daarover gaf en den lof te hooren die de scheppers van het machtige bouw-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 39