29 Gezondheidsraad, de Commissie voor oorlogsprophy- laxe, de Vereeniging ter bestrijding der Tuberculose, den Ongevallendienst, het bureau voor Medische Sportkeuring. Dat de medici in Haarlem en omstreken het volste vertrouwen hadden in zijn goed inzicht en strikte rechtvaardigheid bewijst zijn benoeming tot lid en later tot voorzitter van den Afdeelingsraad (1927— 1935). In dezen Raad, die geschillen van medischen en collegialen aard, en handelingen, tegen de medische ethiek indruischend, heeft te berechten, mocht ik Mauritz enkele jaren persoonlijk meemaken. Hier heb ik, sterker dan ooit, kunnen ervaren, hoe zijn strenge opvatting in al deze vraagstukken geen schijn, maar diepgevoelde overtuiging was. Dat hij, naast een voorbeeldige uitoefening van zijn praktijk en daarvan kunnen niet alleen wij medici, maar beter nog de honderden patiënten getuigen, die nooit „onze dokter" zullen vergeten! de roeping gevoelde, om ongetelde uren, ontstolen aan de hem toch zoo zeer toekomende momenten van rust, te wijden aan de maatschappelijke en moreele belangen van den geneeskundigen stand, maakt, dat hij in onzen kring een lichtende figuur is geweest, wiens heengaan een verlies beteekent dat welhaast niet te schatten is. Niet alleen om den arbeid dien hij verrichtte, maar misschien meer nog om het voorbeeld dat hij ons was. Een korte levensloop moge nog volgen. Marius Mauritz werd geboren op 9 December 1886 te Krommenie. Hij liep de H.B.S. te Zaltbommel af, werd in 1903 student te Utrecht, en werd op 11 Maart 1910 bevorderd tot arts. Hij vestigde zich te Haarlem na eerst nog een jaar als assistent gewerkt te hebben

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 47