geïnviteerd hadden, zeiden zij, dat zij wel eens kennis hadden willen maken met den man, die niettegenstaande de vele belemmeringen en lastige bepalingen, in korten tijd een zoo groot debiet in Amerika had weten te veroveren, tegen prijzen die verre boven de hunne lagen. Het is wel opmerkelijk, dat dit artikel in betrekkelijk korten tijd overal ingang heeft weten te vinden, door juiste reclame maar vooral door voortreffelijke en gelijkmatige kwaliteit. Toen ik in 1927T928 op Sumatra was en een reis per auto over het eiland van Medan naar Padang maakte in de maand November, dus kort voor het St. Nikolaasfeest, zag men in Siantar, zelfs in Prapat aan het Tobameer, in Toeroetoeng en andere kleine plaatsen in het binnenland chocolade-letters in de bekende Droste-verpakking. Onder de weinige artikelen, die men in het binnenland kon verkrijgen, nam chocolade Droste een vooraan staande plaats in. De laatste groote uitbreiding der fabriek vond plaats door aankoop van de Haarlemsche Stoomverffabriek en de gebouwen en terreinen van de voormalige machine fabriek Jacobs, benevens de woningen aan de Harmen- jansweg grenzende aan deze terreinen. Deze woningen zijn nu gesloopt en op deze plaats is een nieuw ketelhuis met fabrieksschoorsteen gebouwd. Ik had juist een uitnoodiging ontvangen om dit nieuwe ketelhuis te komen bezichtigen, dat grootendeels onder eigen leiding gereed gekomen was, toen ik Zondagmorgen het ontstellende bericht ontving van het plotselinge heengaan van den man, die tot op het laatste oogenblik zijn moeilijke en omvangrijke taak zoo met ijver had vervuld niet alleen, maar ook zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 54