bijwonen der begrafenissen; die van 1857 die nog aan elk nieuw lid worden uitgereikt, verschillen alleen van die van 1821 in de volgende punten: Het aantal vinders wordt van het aloude getal vier op twee gebracht. Het entree van .18.plus ƒ3.aan den knecht, wordt op ƒ15.teruggebracht en de ƒ15.bij uittreden of sterven werden geheel ge schrapt, ook verviel het artikel waarbij het contri- bueeren in het maal op ƒ7.stond. Voorts werden de bijeenkomsten van St. Jacobsdag verplaatst naar den eersten Woensdag in Juni. De nog gehandhaafde coöptatie van deken en vinders, die oudtijds op den tweeden maaltijd geschiedde, wordt in de notulen van 1727 als volgt beschreven: „terwijl de broederschap „nog aan tafelen sat zijn Hoofden in een apart vertrek „gegaen en hebben aldaer verkoren de volgende heren „tot deken, twee gecontinueerde vinders, en twee „geëligeerde vinders." In 1734 wordt het ceremonieel nog uitvoeriger beschreven: „toen het Desert op tafel was gegaan hebben boven op de Capiteyns Camer (men vergaderde in dat jaar op de Nieuwe Doelen) de Heren Hoofden de verkiezingen gedaan, geassisteert met hunnen secre taris en de drie oudste Broederen". Die uitslag der verkiezingen werd „door den knegt van het Gildt aan de Heren Broeders gecommuniceert, En sijn de Heren met een Bocaaltie gefeliciteert". In 1767 staat erbij „hebben de Heeren Broederen „onder het veranderen van de Regeeringe op het „goed succes gedronken het deksel en de voet van de „hensbeker na gewoonte." In 1807 wordt dit gebruik het laatst vermeld. Sinds 1719 staat een secretaris, sinds 1785 een secre taris-thesaurier geboekt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 77